Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti MKYK toplantısında kurmaylarına Kılıçdaroğlu'nun seçmen iddialarını araştırma talimatı verdiği öğrenildi. Erdoğan, "YSK da bnu araştırmalı" dedi. Öte yandan Erdoğan, seçim sathı mailine girildiğini de ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Ruhat Mengi'ye verdiği röportajda “Elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Kurulu'nun elinde de yok, her bir seçmeni, ilk kez sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, evlerini, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerine de bakıyoruz.

Kaç yabancının oy kullanacağını biliyoruz, 400-500 bin kişi gibi yüksek bir rakam yok, öyle bir rakam geldiğinde onu hemen kamuoyuyla paylaşırız” ifadelerini kullanmıştı. Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un haberine göre; AK Parti'nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında CHP liderinin bu iddiaları gündeme geldi. Erdoğan toplantıda “Bu iddiaları araştırın. YSK da bunu araştırmalı” dedi. AK Parti kurmaylarının, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarının hukuki boyutuyla ilgili araştırma yaparak Erdoğan’a sunacağı öğrenildi. Erdoğan: Seçim sathı mailine girdik Erdoğan'ın toplantıda ayrıca “Bundan sonra daha çok arazide olacağız. Daha çok çalışacağız.

Artık seçim sathı mailine girmiş olduk. Milletvekili adayları üzerinde çalışma yapın. Alternatif isimler oluşturun" dediği de belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bundan sonra yapılacak MKYK toplantılarına bütün bakanların katılması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

Ticaret Bakanlığı’ndan ‘berber, kuaför ve güzellik salonu’ kararı Ticaret Bakanlığı’ndan ‘berber, kuaför ve güzellik salonu’ kararı