Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Emekli maaşlarına zam konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Memurlarımıza bu zamanlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yetkili sendikalarla sürdürülen memur maaşı çalışmalarına değinen Erdoğan, bu ay sonuna kadar süreceğini ve memur maaşlarının güncellenmesine yönelik adımların atılacağını belirtti. Ayrıca, emekli maaşlarıyla ilgili de Bakanlığın çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Erdoğan, ekonomik zorlukların farkında olduklarını ve vatandaşların yaşadığı sorunları dinlediklerini söyledi. Tedbirlerin etkisiyle geleceğin daha iyi olacağına inançlarının arttığını belirten Cumhurbaşkanı, vatandaşlara ekonomi kadrolarının işinin ehli olduğuna güvenmelerini tavsiye etti.

Rusya Devlet Başkanı Putin ile Türkiye'nin ilişkilerine de değinen Erdoğan, Putin'in Türkiye ziyareti ve Ukrayna kriziyle ilgili bilgi verdi. Aynı zamanda, Rusya-Ukrayna krizinde arabuluculuk çabalarının sürdüğünü ve bu konuda olumlu sonuçlar almayı umduklarını ifade etti.

KPSS'den 60 almak yetiyor! O büyükşehir belediyesinden itfaiye eri alımı KPSS'den 60 almak yetiyor! O büyükşehir belediyesinden itfaiye eri alımı

İstanbul ve Ankara belediye başkan adaylarıyla ilgili sorulara yanıt veren Erdoğan, adaylarının henüz belirlenmediğini ve istişare sürecinin devam ettiğini dile getirdi. İstişareler sonucunda en uygun adayların seçileceğini vurguladı ve CHP'nin İstanbul ve Ankara'daki yönetimlerinin sıkıntılar yarattığını ifade ederek, halkın daha iyi hizmete layık olduğunu belirtti.