Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun yıllar bakanlık yapan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkında 'Makamlara layık oldukları için gelmediler' dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı canlı yayında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Erdoğan'a yöneltilen sorular arasında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da yer aldı.

Beklenen oluyor! Tansu Çiller parti kuruyor! İl başkanlarını atamaya başladı bile... Beklenen oluyor! Tansu Çiller parti kuruyor! İl başkanlarını atamaya başladı bile...

Sabah gazetesinin yazarlarından Okan Müderrisoğlu'nun "Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ve ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımınız ya da değerlendirmeniz oluyor mu zaman zaman?" diyerek yönelttiği soruya Erdoğan'ın verdiği yanıt dikkat çekti.

"Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım" diyen Erdoğan, "Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler. Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun kıymetini bilemedi. Öbür tarafta hakeza o da aynı. Şu anda masanın etrafında dönüp dolaşıp bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne olduğunu net görür, oradan oyunu ona göre kullanır" açıklamasını yaptı.