Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni düzenlemelerde çalışanlara dair açıklamalarda var. Erdoğan çalışanlara verilen yemek kartında verilen düzenlemelere değindi buna ek olarak fatura desteği ile ilgili de açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıkladığı yeni düzenlemelerde çalışanlara dair açıklamalarda var. Erdoğan çalışanlara verilen yemek kartında düzenlemelere değindi verilen yemek kartlarının artık nakit olarakta verilebileceği müjdesini duyurdu. Buna ek olarak fatura desteği ile ilgili de belli bir miktara kadar olan kısmın vergiden muaf tutulacağını açıkladı. İşte detaylar

YEMEK VE ENERJİ FATURA DESTEĞİ İLE İLGİLİ YENİ DÜZENLEME

Erdoğan konuşmasına yemek kartı ücretleri ve ısınma ilişkin bazı yeni düzenlemeleri açıkladı. Erdoğan şöyle konuştu:

“Her üyemizi ilgilendiren çalışanlara ödenen yemek ücretlerinin vergi istisna rakamlarıyla ilgilidir. Temmuz ayından itibaren çalışanlara ödenen yemek bedelini 34 liradan 51 liraya çıkardık. Yıl sonunda yeniden değerleme oranına göre bu rakamı tekrar belirleyeceğiz.

Yemek ödemelerinde, restoran, lokanta yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Artık çalışanlara nakden ödenen yemek tutarı da vergi indirimi istisnasına girecektir. Böylece çalışanlara daha fazla alternatif sağlıyoruz”

Erdoğan ayrıca çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz ödemeleriyle ilgili de konuştu. Erdoğan, “2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik doğal gaz ve ısınma giderinin 1000 liraya kadar olan kısmı gelir vergisi ve sigorta kesintisinden muaf tutuyoruz” açıklamasında bulundu.

2023 poşet fiyatları açıklandı! 2023 poşet fiyatları açıklandı!