Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 10. yılda hak olarak kazanılan uzman öğretmenlik ile ilgili birkaç hafta önce şöyle konuşmuştu:

"Bir tanesi kıdemli öğretmenlerimizle ilgili. Yıl tam netleşmedi, 20 veya 25-30, tam net değil, yıla sahip olan öğretmenlerimiz uzman öğretmen olduktan sonra 10 yıl daha başöğretmen olarak beklemesinler diye o şartı kaldıracağız. İkincisi eğer eğitim alanında veya atandığı alanda tezli yüksek lisans yapmışsa 10 yıl beklenen uzman öğretmenlikteki bekleme şartını 5 yıla düşüreceğiz. Eğer eğitim alanında, yine atandığı alanda doktora yapmışsa doğrudan başöğretmenliğe başvurma hakkı getireceğiz.

Son kurbanlık fiyatları belli oldu Son kurbanlık fiyatları belli oldu

Sahaya sürekli kulak veriyoruz, sürekli birlikte karar vererek süreçleri iyileştirmeye çalışıyoruz ama kimse gölge etmesin, başka ihsan istemiyoruz. Biz okul yöneticilerimizle öğretmenlerimizle bu eğitim sisteminin her türlü problemini çözeriz ve çözüldüğünü de bakın gösterdik. 1 yıl gibi kısa sürede koymuş olduğumuz hedeflerin her birini adım adım gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da gerçekleştireceğiz inşallah çünkü bu ülkenin problemlerini çözme sevdamız var bizim. Biz para için çalışmıyoruz, insanların yaşantısına güzellik katmak için çalışıyoruz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs'ta seçim vaadi olarak birçok müjde vereceği konuşuluyor. Cumhurbaşkanı'nın 1 Mayıs'ta vereceği düşünülen seçim vaatlerinin neler olduğu şu anda bilinmezken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in, öğretmenin kendi alanında ya da eğitim alanında yapacağı yüksek lisans neticesinde uzman öğretmenliğe 5. yılında hak kazanması yönündeki vaadinin bu tarihte verilmesi öğretmenleri mutlu edecektir.