Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimleri için kampanyasına başladı. Bugün, partisinin il başkanları, belediye başkanları ve milletvekilleriyle bir toplantıda bir araya gelen Erdoğan, seçim kampanyasının resmi startını verdi. Beştepe'deki konuşmasıyla seçmenlere seslenecek olan Erdoğan, ikinci tur seçimlerine yönelik stratejisini ortaya koyacak.

Kılıçdaroğlu'dan adaylık açıklaması: "İlk önceliğimiz ülkemiz, sonra partimizdir. Sonra Genel Başkanlık gelir." Kılıçdaroğlu'dan adaylık açıklaması: "İlk önceliğimiz ülkemiz, sonra partimizdir. Sonra Genel Başkanlık gelir."

Seçim kampanyası kapsamında Erdoğan'ın ilk durağı, deprem bölgeleri olacak. 19 Mayıs Cuma günü Hatay ve Kahramanmaraş'ı, 20 Mayıs Cumartesi günü ise Adıyaman ve Malatya'yı ziyaret edecek. Erdoğan, deprem bölgelerindeki vatandaşlara desteklerini iletecek ve onların taleplerini dinleyerek sorunlara çözüm bulma sözü verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim kampanyasının son üç gününü ise Ankara ve İstanbul'a ayırdığı belirtiliyor. Bu süreçte mitingler düzenleyerek seçmenlere hitap edecek olan Erdoğan, Cumhur İttifakı liderlerinin de katılımıyla büyük bir destek görmeyi hedefliyor.

Erdoğan'ın seçim kampanyasındaki mesajları ve vaatleri, seçmenlerin tercihlerini etkileyecek önemli unsurlar arasında yer alacak. 

kampanyasını başlattı.