Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Rusya lideri Vladimir Putin ile görüşmesi, Miçotakis ile tartışma iddiaları ve ABD ile F-16 görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. İşte detaylar...

İYİ Partili Buğra Kavuncu: İmamoğlu istenmeyen rakip İYİ Partili Buğra Kavuncu: İmamoğlu istenmeyen rakip

PUTİN GÖRÜŞMESİ

Sayın Putin'in doğum yıldönümü. Onu tebrik edeyim istedim hem de devam eden süreçle ilgili bizim arabuluculuğumuza teşekkür etti. Ayrıca ikili ilişkilerimize yönelik 3-4 gün içerisinde etraflıca görüşme yapabilirsek iyi olur. Asya görüşmelerine Sayın Putin'in de gelme durumu olursa gerek ikili görüşmeler, gerek Rusya-Ukrayna açısından görüşmelerimiz olabilir. Orada bir mutabakatımız oldu. Gerek telefon gerek Asya bir temasımız olacak.

MİÇOTAKİS İLE TARTIŞMA İDDİASI

Protokol kaidelerini bilmeyen bir adam. Kendisinin orada programda olmamasına rağmen konuşması... Ben konuşmamı yaptım, masama geçtim, o da oradan bana cevap yetiştirmeye kalktı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bu seviyeye düşer mi? Birkaç kelamını dinledim, doğru dürüst kimse de alkışlamadı.

ABD İLE F-16 GÖRÜŞMELERİ

Dünyada bunun da alternatifleri var. Biz nasıl Patriotlarla ilgili ihtiyaçlarımız karşılanmayınca S-400'leri aldıysak, F-16 ihtiyacımız giderilmezse bu ihtiyacı giderecek çok ülke var.