Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Citroen'den çıldırtan kampanya!  Citroen'den sıfır faizli kredi kampanyası Citroen'den çıldırtan kampanya! Citroen'den sıfır faizli kredi kampanyası

Yaklaşık 6 aylık bir aranın ardından Rize'de olmaktan ve bu vesile ile sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kısa süre önce bir televizyon programında birileri üniversitelerimizin sayılarıyla dalga geçerken bir taraftan da şunu söylüyordu, bugün profesörü olmayan üniversiteler var bunlarla mı övünüyorlar diyorlardı. Rektör sayımızı öğrenince kulakları olup duymayanlar öğrenmiştir diye ümit ediyorum. Dün gece geldik, mutluyuz hafta sonunu zor çektim. Cum, cumartesi, pazar sonra Trabzon'a geçip Ankara'ya döneceğiz inşallah dedik. Ankara'da Yunus Emre haftası vesilesiyle kongre merkemizde muhteşem bir geceye yetişeceğiz. İnşallah salı sabahına kadar buradayız. Cuma namazını açılışını da gerçekleştirdiğimiz Ahmet Erdoğan Camii'nde kıldık. Yaptıranlardan Allah razı olsun diyorum. Yarın çok daha farklı denizin üzerinde inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanımızı şöyle bir yerinde görelim istiyorum. Bitince havalimanı buradan 25 dakika Rize merkez 20 dakika olacak. Bu şimdi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin havalimanından buraya ulaşımda nereden nereye geldiğini göstermesi açısından çok önemli.

Biz yolları ırak değil yolları kısalttık. Yol medeniyettir dedik bu adımları attık. İnşallah fırsat bulabilirsek, Ayder Yaylasındaki çalışmaları da yerinde görmek istiyorum. Biliyorsunuz Ovit Tüneli'ni açtık. Oradaki son durumu da yerinde görelim istiyorum. Malum buradan Erzurum'a dağları deldik hamdolsun ve dağları delerek düzelttik. İnşallah yakında gövde betonu bitecek olan Yusufeli Barajı'nı da arkadaşlarım yakından takip ediyorlar. Bu baraj ile de enerjide sulamada devasa bir adımı atmış oluyoruz. Pazartesi Rize'de il kongremiz var, salı günü Trabzon'da il kongremiz var sonra Ankara. Rize'ye kadar gelmişken adımızı taşıyan üniversiteyi ziyaret etmemek mümkün olmazdı. Bugün hizmete alacağımız Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Çayeli Eğitim Fakültesi ek binasının hayırlı olmasını diliyorum.