Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman'da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Konuşmasında, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, Türkiye'nin bölünemeyeceğini, halkın bir arada yaşamaya devam edeceğini ifade etti. Ayrıca, terör saldırıları, dış müdahaleler ve provokasyonların Türkiye'yi yıldıramayacağını, korkutamayacağını ve sindiremeyeceğini belirtti.

Öğrencisini darbeden öğretmen Ümit Erdim'e hakaret davası açtı Öğrencisini darbeden öğretmen Ümit Erdim'e hakaret davası açtı

Erdoğan, "Kürtle Zazayı, Arapla Türkü, Alevi ile Sünniyi kimse bölemez, ayıramaz, birbirine düşüremez. Biz bunun için 21 yıldır bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız" diyerek, halkın birlik ve dayanışma içinde olması gerektiğini vurguladı. Türkiye'nin tarihindeki önemli dönemeçlere de değinen Erdoğan, geçmişteki mücadelelerde halkın birlikte hareket ettiğini ve başarıya ulaşıldığını ifade etti.

Konuşmasında, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere de değinen Erdoğan, tercihlerin sadece adaylar ve ittifaklar arasında olmadığını belirtti. Kürt kardeşlerin haklarını teslim edenlerin tercih edilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, CHP'nin geçmişinde Kürt düşmanlığı olduğunu iddia etti. Ayrıca, terörle mücadele ve ülkenin güvenliğine vurgu yaparak, Cumhur İttifakı'nın devam etmesi halinde teröre bahar getirileceğini söyledi.

Erdoğan, konuşmasında, Bay bay Kemal, Kandil'e, Pensilvanya'ya, terör yuvalarına bahar getirir. Kılıçdaroğlu ancak hapisten çıkma hayali kıran bebek katillerine, Gezi olaylarının organizatörlerine, 6 8 Ekim olaylarının faillerine bahar getirir. Bay bay Kemal 15 Temmuz gecesi milletimizin tepesine bomba yağdıran FETÖ'cü hainlere bahar getirir ifadelerine yer verdi.