Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabağ Zaferi'nin 3. Yılını kutladı.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Karabağ Zaferi'nin 3. yıl dönümü dolayısıyla askeri geçit töreni ve yürüyüşler düzenlendi, şehitler anıldı. "Zafer Günü" kutlamaları kapsamında Bakü'nün çeşitli bölgelerinde düzenlenen yürüyüşlere, askerler ve Karabağ Savaşı gazileri katıldı.

Survivor All Star 2024 Yarışması Heyecanla Bekleniyor: Kadro ve Başlangıç Tarihi Açıklandı Survivor All Star 2024 Yarışması Heyecanla Bekleniyor: Kadro ve Başlangıç Tarihi Açıklandı

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Azerbaycan'ın Karabağ Zaferi'ni tebrik etti. Erdoğan, "Karabağ'ın azatlığı için 44 gün boyunca kahramanca mücadele eden gazilerimizi hürmetle, şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Karabağ Azerbaycan toprağıdır ve inşallah kıyamete kadar da öyle kalacaktır" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kardeş Azerbaycan'ın 8 Kasım Zafer Günü'nü yürekten tebrik ediyor, Karabağ'ın azatlığı için 44 gün boyunca kahramanca mücadele eden gazilerimizi hürmetle, şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Karabağ, Azerbaycan toprağıdır ve inşallah kıyamete kadar da öyle kalacaktır" ifadelerini kullandı.
Erdoğan, paylaşımında Türk ve Azerbaycan bayrağı emojilerine de yer verdi.