Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile Adana'da miting düzenledi.

Mitingden önemli satır başlıkları şöyle:

Kürsüye ilk çıkan Mansur Yavaş “Bunlar artık yönetemiyor. Sizin gibi düşünmeyeni terörist ilan ediyorsunuz. Gençlere karışmaktansa akıl almaya ihtiyaç var. Azar işitmekten bıktık. Bizlere oy vermeyenlere de kalbimizi açacağız. Bunlar inancımızla dahi alay ediyor. Bunların milliyetçiliği de mevsimlik. İyi bir müslüman kötü konuşmaz, iftira atmaz.” ifadelerini kullandı.

MEB'den yüksek lisans ile artırımlı ücret alınıp alınmayacağına dair yeni resmi görüş yazısı MEB'den yüksek lisans ile artırımlı ücret alınıp alınmayacağına dair yeni resmi görüş yazısı

Erzurum olayları hakkında konuşan İmamoğlu “Tertipli bir provokasyon yaşadık. 150-200 kişi azmettirildi. Bu olayın tozu bile Erzurumlunun üstüne konamaz. Siyasi müdahaleydi, çünkü kaybediyorlar. Onlar azmettirip taş, biz onlara gül atarız. Onlara kalsa kendimize taş attırmışız.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Hakaret diliyle ilk kez bir seçime gidiyoruz. Propaganda için bizi hedef gösteriyorlar. Gabar’da benim mezarımı kazarken petrol buldular. Bu nasıl kötü, pis bir dildir? Yakında peygamberliğini ilan ederse hiç şaşırmam. Kafalar gitti. Bir an evvel bu işi bitirmeliyiz. İlk turda bitirmeliyiz. Recep Bey ve arkadaşlarını emekli ediyoruz. Türkiye’nin böyle rezil bir dili taşıması mümkün değil. Sabırlı olacağız, Recep Bey gidiyor” dedi.

"Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen atayacağız"

Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener'den sonra halka hitap eden Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu öğretmen ataması vaadini yenileyerek “Yıkılan evleri bir kuruş almadan teslim edeceğiz. Türkiye’nin kaderini gençler değiştirecek. 5 milyon 300 bin genç ilk kez sandığıa gidecek ve oy kullanacak. Sizin de hayaliniz, bay Kemal’in hedefi olacak. İlk araçta ÖTV’nin olmadığı bir Türkiye göreceksiniz. Bütün köy okullarını açacağız. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 bin öğretmen atayacağız. Bayramda emeklilere 15 bin lira yatıracağız. 5’li çetelerden alıp emekliye vereceğim. Aile Destekleri Sigortası getireceğiz. Hiçbir yoksul evde, çocuklar yatağa aç girmeyecek. Hiç kimsenin suyu elektriği kesilmeyecek.” diye konuştu.