Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir söyleşide "Atatürk Havalimanı'na millet bahçesi yapılması her kesimi memnun edecek mi?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Kırılması planlanan pistlerle ilgili de yeni bir açıklama yaptı.

Atatürk Havalimanı'nın pistlerinin kırılarak Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesine yönelik tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kütüphane Söyleşileri’ne katılan Erdoğan, bir öğrencinin “Efendim, Atatürk Havalimanı’na millet bahçesi inşasının başladığını haberlerden öğrendik. Bu noktada havalimanına millet bahçesi yapılması herkesi memnun edecek mi?” sorusuna şu yanıtı verdi.

O BÖLGE MİLLET BAHÇESİ AÇISINDAN FAKİR

– Ben şimdiden size müjdeyi vereyim. İnşallah çok çok mutlu edecek. Bütün o bölgeye, Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olarak, gelip orada hafta sonlarını, hatta hafta içini geçirebilecek aileler olacak.

Beyaz Saray'dan Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama Beyaz Saray'dan Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama

– Ve bütün bunlarla, oyun parklarıyla, kültürel merkezler orası çok ciddi bir güç inşallah devşirecek. O bölge zaten millet bahçesi noktasında, Başakşehir, bütün oralara kadar fakir. Ama şu anda bu millet bahçesiyle ağacıyla, yeşiliyle orası çok çok güzel bir yer olacak.


ORANIN GÜZELLİĞİ NEYLE İZAH EDİLEBİLİR


– Bir taraftan da yanında da şehir hastanesi var, şehir hastanesiyle iç içe olacak. Ve şehir hastanesiyle birlikte, şimdi düşünün, bir tarafta 1006 odalı şehir hastanesi, yanında millet bahçesi, oranın güzelliği neyle izah edilebilir?

– Bütün yeşiliyle, oyun parklarıyla vesaire burada gayet güzel bir proje hayata geçecek. Şimdiden ben oranın bitmiş halini adeta görüyorum. Bir ihtimal pistleri belki de kaldırmayacağız. Pistler belki de kalacak.

29 MAYIS KUTLAMASINI BU YIL ORADA YAPACAĞIZ

– Ama pistlerin dışındaki şu anki yeşil alanları biz çok daha farklı yeşil alan haline getirmek suretiyle zenginleştireceğiz. Ve bununla ilgili olarak şu anda proje üzerindeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve 29 Mayıs kutlamasını bu yıl orada yapacağız.