Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı. Cübbeli Ahmet, Diyanet'e tepki göstererek "İç savaşı körüklemiş olacaksınız" dedi.

'Cübbeli Ahmet' diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuveytli Vehhabi 'şeyh'i Osman El Hamis'in Sakarya'da camide vaaz vermesi üzerine Diyanet'e tepki gösterdi.
Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesapları üzerinden bir uyarı açıklaması yapan Ünlü, "Diyânet'i, vehhâbîleri konuşturmama husûsunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır" dedi.
Ahmet, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vakti saati geldiğinde biz Suriye'nin Başkanı ile de görüşme yoluna gidebiliriz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vakti saati geldiğinde biz Suriye'nin Başkanı ile de görüşme yoluna gidebiliriz

"Diyanet'i, vehhabileri konuşturmama hususunda uyarıyorum. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklar. Diyanet, bu işin kontrolünü kaybetmiş durumdadır. Diyanet'i uyarıyoruz; hangi ırktan ve milletten olursa olsun eğer camiilerde bu adamlara konuşma izni verirseniz, selefiliğe vehhabiliğe hizmet edip, iç savaşı körüklemiş olacaksınız. Diyanet, en kısa zamanda kendine gelmeli; bünyesindeki sapık itikadlı vehhabi zihniyetli adamları da tespit edip ihrac etmeli ve camiileri de mutlaka kontrol altına almalıdır."

AKİT ÇIKIŞI

"Ayrıca Akit gazetesinin dağıttığı, Vehhabilerin en büyük kitabı 'Kitabu't-Tevhid'i okumamanız ve evinizde varsa yakmanız hususunda uyarıyoruz!" diyen Ünlü açıklamasında şunları da söyledi: 

"Sonuç olarak; Osman el-Hamis ve Mahmud el-Hasenat gibi adamların Türkiye'ye giriş çıkışları acilen iptal edilmelidir. Şahıslar hakkında isimleri çoğaltabiliriz. Bu adamların sayın Cumhurbaşkanımızı methetmeleri ve devletimize sahip çıkar gibi görünüp, Türk bayraklı paylaşımlar yapmaları bizi aldatmamalıdır. Çünkü biz onların Arapça konuştukları diğer videolarında maturidilere, bizim bütün Türk halkının müslümanlarına kafir dediklerini görüyor ve biliyoruz. Bunlar şu anda kendilerine yer edinmeyi hedefliyorlar, daha sonra da camiilerde bu kadar kalabalık toplayan bu kişilerin insanlarda büyük etkisi olduğu için onları sokağa dökmesi kaçınılmaz olacaktır. Tabii böylesi tahriklerden Arap kardeşlerimiz daha ziyade etkilenip, memlekette iç karışıklığa sebebiyet vereceklerdir. Bundan dolayı devlet büyüklerimizi uyarıyoruz."