Çorum'da yabancı uyruklu ailelerin yaşadığı gecekonduda yangın çıktı. Yangında 4 yaşındaki Bilal Altuğma ile 1 yaşındaki Safiye Al adlı bebek dumandan etkilendi.

Ulukavak Mahallesi’nde yabancı uyruklu ailelerin yaşadığı gecekonduda, dün saat 17.00 sıralarında, bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevleri görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Aday öğretmenler de kadroya geçecek mi? Sözleşmeli öğretmene kadro ne zaman? Aday öğretmenler de kadroya geçecek mi? Sözleşmeli öğretmene kadro ne zaman?


Evde mahsur kalan aileler, komşularının yardımıyla dışarıya çıkarılırken, Bilal Altuğma ile Safiye Al adlı bebek dumandan etkilendi. Mahalleden bir kişi, çocuklara suni teneffüs ve kalp masajı yaptı. Çocuklarının yerde hareketsiz yattığını görüp fenalık geçiren ebeveynleri de komşuları sakinleştirdi.

Dumandan etkilenen çocuklar, sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bilal Altuğma’nın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü, gecekondu kullanılmaz hale geldi. Öte yandan yangının, evin bazı odalarında biriktirilen atıklardan çıktığı değerlendirilirken, yangınla ilgili inceleme başlatıldı. (DHA)