Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 18 Mayıs 2022 Çarşamba gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna göre son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre düşüş yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan iptali için çağrı yapmıştı! Cumhurbaşkanı maaşıyla ilgili düzenleme ek bütçe teklifinden çıkarıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan iptali için çağrı yapmıştı! Cumhurbaşkanı maaşıyla ilgili düzenleme ek bütçe teklifinden çıkarıldı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 18 Mayıs’a ait verilere göre, 135 bin 563 test yapıldı.

Güncel verilere göre, bin 443 yeni vaka tespit edilirken 3 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 274 kişi sağlığına kavuştu.


AŞILAMADA İLK SIRADA HANGİ ŞEHİR VAR?

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.