Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelerin yüzünü güldürecek bir karara imza attı. Resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuruyla, her ay 3.571 TL destek verileceği açıklandı. Ağustos ayında bu kapsamda 575 milyon TL ödeme yapıldığı belirtildi. Bakanlık, "Çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak ve aile bütünlüğü içerisinde sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için çaba göstermeye devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Şile'de Dere Taştı! Birçok Ev, Bungalov, Tarım Arazisi Sular Altında Kaldı Şile'de Dere Taştı! Birçok Ev, Bungalov, Tarım Arazisi Sular Altında Kaldı

Destekten Kimler Yararlanabilecek?

Özellikle çocuklu aileler için olan bu duyuru, sosyal hizmet açısından bir dizi kriteri de beraberinde getirdi:

  • Sosyal Hizmet Kuruluşları: Aileleri veya yakınları yanında, bakıma muhtaç olan çocuklar.
  • Ekonomik Zorlukta Olanlar: Desteksiz kaldığında korunmaya muhtaç hale gelecek çocuklar.
  • Bakım Süreci Tamamlanan Gençler: İş ve meslek edinme kurslarına katılan veya desteksiz muhtaç hale gelecek gençler.
  • Olağanüstü Koşullar: Doğal afetler, hastalıklar, kazalar sonucunda ihtiyaç sahibi hale gelmiş ailelerin çocukları.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bu önemli ekonomik desteği alabilmek için gözler şimdi de başvuru sürecine çevrildi. E-devlet kapısı, bu süreçte kilit bir role sahip olacak. E-devlet sistemi üzerinden başvurularınızı kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Uzman İpucu: Başvuru süreci ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi web sitesinden veya çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilirsiniz.