Çocuklu Ailelerin Yüzü Gülecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi hesaplarından gelen açıklamayla birlikte birçok ailenin yüzü güldü. Bakanlık, ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere her ay tam 3.571 TL destek sunacak. Bu programla birlikte Ağustos ayında zaten 575 milyon TL değerinde ödeme yapıldığı belirtildi. Bakanlık, "Çocuklarımızın yaşam kalitelerini artırmak ve aile bütünlüğü içerisinde sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için çalışmaya devam ediyoruz." şeklinde bir açıklama ile duyurdu.


Kimler Bu Desteği Alabilecek?

Açıklama, çocuklu ailelere yönelik olup, başvuru şartları şöyle belirtildi:

  • Sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan çocuklar: Ailesi veya yakınları yanında destek alarak bakılabilecek çocuklar.

    Adalet Bakanı Tunç'tan Ankara'daki saldırı girişimi ile ilgili flaş açıklama! Adalet Bakanı Tunç'tan Ankara'daki saldırı girişimi ile ilgili flaş açıklama!
  • Ekonomik sıkıntı içindeki çocuklar: Destek almadan korunmaya muhtaç duruma düşecek çocuklar.

  • Bakım tedbir kararı sona eren gençler: İş ve meslek edinme kursuna devam eden veya destek almadıklarında muhtaç duruma düşecek gençler.

  • Olağanüstü durumlarla karşılaşan çocuklar: Tabii afet, hastalık, kaza sonrası temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerin çocukları ya da ameliyat gerektiren veya vefat eden kişilerin çocukları.


Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Peki bu büyük destekten yararlanmak için nasıl bir yol izlenmeli? Başvurular için öncelikle e-devlet kapısını kullanmanız gerekiyor. E-devlet üzerinden kolaylıkla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.