Dün sosyal medyada hızla yayılan ve gündeme bomba gibi düşen görüntüler mide bulandırmış epey de tepki çekmişti. Görüntüleri Yozgat'ta bir yurtta kalan öğrencilerin BİM'den aldıkları cipsin içinden ölü fare çıkmasının üzerine paylaşmıştı. Konuyla ilgili BİM, mağazalarında satışa sunulan ürünlerin titizlikle kontrol edildiğini ve mevut üretim sisteminde böyle bir olayın gerçekleşmesinin mümkün olmayacağını söyledi.

BİM'in resmi sitesinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:  

İstanbul'a Aybar Kar Fırtınası:1987 kışı geri mi geliyor… İstanbul'a Aybar Kar Fırtınası:1987 kışı geri mi geliyor…

''Sosyal medyada ve bazı online haber sitelerinde BİM'in özel markalı cipsinin içinden yabancı cisim çıktığına dair paylaşımlar yapılmaktadır. Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir. Türkiye'de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

Özel markalı ürünlerimizin üretimini yapan tüm tedarikçilerimiz ve üretim aşamaları kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde, yetkili bağımsız denetim kurumları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır.''