Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce önceki akşam Sözcü TV'ye çıkarak Millet İttifakı'na destek şartını açıkladı. İnce, "Davutoğlu ve Babacan ittifaktan çekilsin, ben de onları desteklerim. Ben cumhurbaşkanı yardımcısı veya başka bir şey istemiyorum." açıklamasında bulunmuştu.

CHP'Lİ ÖZKOÇ'TAN YANIT GELDİ


Son olarak, NTV yayınına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuyla ilgili şunları söyledi:

Hyundai, i20 Modellerinde ÖTV Sıfırlamasıyla Sıfır Araç Alacaklara Fırsat Sunuyor! Hyundai, i20 Modellerinde ÖTV Sıfırlamasıyla Sıfır Araç Alacaklara Fırsat Sunuyor!

"Biz kesinlikle sizinle yarışmıyoruz. Aslında sizin de bizimle beraber söyledikleriniz farklı şeyler değil. Bu sistem doğru bir sistem değildir. O yüzden bu sisteme karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Beraber güçlerimizi birleştirerek mücadele etmeliyiz. Biz kimin ne kadar oy aldığına bakmıyoruz. Bu güzel ülkede her çeşit görüşü temsil eden siyasi partileri farklı görüşleri temsil eden siyasi partilerin seçimlerde temsil edilmesinden yanayız.

Biz diyoruz ki, biz bu ülkede yaşayan insanların temsil edilme hakları ellerinden alınmıştır cumhurbaşkanlığı sistemiyle yüzde 51 ile. İşte biz bunu ortadan kaldırıp birlikte artık daha demokratik bir seçimin yarışın olabileceği parlamenter sistemi birlikte inşa edelim diyoruz."

'ÇOK OLUMLU BİR YANIT VERİYORUZ'


Özkoç, "Yani İnce'ye olumlu bir yanıt veremiyorsunuz öyle mi?" sorusunu ise, "Hayır çok olumlu bir yanıt veriyoruz. Diyoruz ki sizinle bizim istediğimiz şey eğer cumhurbaşkanlığı sisteminin yerine parlamenter sistemi getirmekse birlikte yol yürümeliyiz" diye yanıtladı.