22 yaşında 10 yıl 10 ay hapis cezası onanarak cezaevine giren Kadir Şeker, 31 Temmuz tarihine kadar sürecek olan Koranavirüs salgılı izninden faydalanarak tahliye edildi.

Kadir Şeker'in avukatından yapılan açıklamada 'Kadir Şeker'in, cezası onandıktan sonra açık cezaevinde geçireceği infaz süresi var. Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin Covid- 19 Salgın Hastalığı sebebiyle 31 Temmuz 2023 tarihine kadar izinli sayıldıkları için de cezaevi izleme kurulu, müvekkilimizin de o tarihe kadar izinli olması için tahliyesine karar verdi" denildi.

Ne olmuştu?

Kadir Şeker, 5 Şubat 2020 tarihinde Özgür Duran adlı şahsın sevgilisi olan Ayşe Dırla adlı kadını darbettiği sırada müdahale etmek istemiş ve Duran'ı bıçaklayarak öldürmüştü.

MEB'de İlçe Müdürü Ataması Yapıldı MEB'de İlçe Müdürü Ataması Yapıldı

Kasten adam öldürme suçundan yargılanan Kadir Şeker, 12,5 yıl hapis cezası almış sonra Yargıtay'dan ''Sanık Kadir'in eylemini, maktulden kaynaklanan ve olay yerinden uzaklaşmakta olan sanığı tehdit etmesi, hakaret etmesi, üzerine yürüyerek tekme tokat vurması, boğazını sıkarak sanığı basit tıbbi müdahale ile yaralaması neticesinde gerçekleştirdiği" sebebiyle dosya geri dönmüştü. Kadir Şeker, tekrar yargılanmış ve 10 yıl 10 ay hapis cezası alıp onandıktan sonra cezaevine girmişti.