HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın Mardin’de 20 kişinin ölümüne neden olan katliam gibi kazaya karışan TIR’ların Cengiz Holding’e ait olduğunu iddia etmesinin üzerine Cengiz Holding’ten açıklama geldi.

Mardin’in Derik ilçesinde akaryakıt istasyonu yakınında meydana gelen kazada 20 kişi hayatını kaybederken 26 kişi de yaralandı. Kazanın ardından HDP Sözcüsü Ebru Günay, kaza yapan tırların Cengiz Holding’e ait olduğunu iddia ederken, tırların sıklıkla geçtiği tek şeride düşürülmüş yolda uzun zamandır tedbir alınmadığını söyledi. Günay, “Tırlar Cengiz Holding’in tırları. Gerekli tonaj kontrollerinin ve bakımlarının yapılmadığı aslında o tırların sürekli ölüm saçtıklarını herkes biliyor. Sanırım tırlardan birinin taşıdığı şey gübre. Dağılan yükler başka bir kazaya sebebiyet vermiş” ifadelerini kullandı.

CENGİZ HOLDİNG’DEN AÇIKLAMA: ALICININ SORUMLULUĞUNDA…
İddiaların odağındaki Cengiz Holding’nden yazılı açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizi yasa boğan bu acı haberin ardından bir siyasi partinin üyesi tarafından yapılan açıklamada, kazaya neden olan araçların, Cengiz Holding’e ait olduğu iddia edilmiştir. Söz konusu araçların Cengiz Holding ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

Kazaya karışan araçlar, Mardin’deki gübre fabrikamızdan satın alınan ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen tırlardır. Nakliyecinin temini ve tüm nakliye işlemleri, alıcının sorumluluğunda yapılmıştır.

Putin 'savaşın ekran yüzü'nü görevden aldı! Putin 'savaşın ekran yüzü'nü görevden aldı!

Dolayısıyla bu araçlar bize ait olmadığı gibi, araçların bakım sorumluluğu da bu sürece dahil olan taraflara aittir. Bugün önce Gaziantep, ardından da Mardin’de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bir kez daha üzüntümüzü paylaşmak isteriz. Kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz.”