Çavuşoğlu'ndan NATO açıklaması: Türkiye'nin pozisyonu değişmez, yazılı yanıt bekliyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği hakkında açıklamalarda bulundu.
"Temaslarımızda niye karşı olduğumuzu açıklıyoruz" diyen Çavuşoğlu, "Terörle mücadelemize destek taahhüdünde bulunmalılar" diye konuştu.

Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Bu iki ülke neden üye olmak istiyor? Güvenlik endişeleri var anlıyoruz. Müttefik Türkiye'nin güvenlik endişelerini görmezden gelmek olmaz. Türkiye’nin pozisyonu değişmez yazılı belgeleri verdik, taahhüdümüzü verdik. Yazılı verdik, yazılı istiyoruz. Kanunlarında düzenleme yapılması gerektiğini kendileri söylüyor. Paçavra ile gösteri serbestse o zaman kanunları değiştireceksiniz."
Bakan Çavuşoğlu, Fransa ve Almanya'nın Ankara Büyükelçilerinin PKK'nın bu ülkelerde düzenlediği gösteriler nedeniyle Bakanlığa çağrıldığını söyledi.

Kurban Bayramı namaz saati kaç? Bayram namazı saat kaçta kılınacak? İl il Kurban Bayramı namazı saatleri Kurban Bayramı namaz saati kaç? Bayram namazı saat kaçta kılınacak? İl il Kurban Bayramı namazı saatleri

Suriye'nin kuzeyine olası operasyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve MGK bildirisi hatırlatılarak Suriye’ye yönelik yeni bir olası harekata ilişkin soru üzerine Çavuşoğlu, "Saldırılar sürerken elimiz kolumuz bağlı kalamayız" dedi