İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kanal D'de hafta içi her gün ekranlara gelen sunuculuğunu Hakan Ural ile Hilal Özdemir’in yaptığı ‘Neler Oluyor Hayatta’ programına video konferans yöntemiyle katıldı.

Prof. Dr. Canan Karatay, antidepresan kullanımının had safhada olduğunu belirterek, “Müthiş bağımlılık yapıyor ve beynin biyolojisini bozuyor ve de intihara teşebbüsler burada oluyor. Antidepresanlar bunu yapıyor, cinayetlerin sebeplerinin altında bunlar var." dedi.

İşte Prof. Dr. Canan Karatay'ın açıklamaları

“Acıktığınız zaman yemek yiyin”

“Saat 7’den sonra bir şey yememek lazım” diyen Karatay, “Vücudumuza hücrelerimize doğal ve sağlıklı gerçek besin arz ettiğiniz zaman zaten acıkmıyoruz. Onun için acıkınca yiyin diyorum” dedi.

“Antidepresanlar çok tehlikeli”

Hakan Ural’ın antidepresanların herkese yazılmasıyla ilgili sorduğu soruya ise Prof. Dr. Canan Karatay,
“Dün yeni bir çalışma geldi antidepresanların boş verilen ilaçlardan hiçbir farkı yok. Antidepresanların boş verilen kontrol ilaçlarından, binlerce hastada yapılmış bu ve hiçbir farkı olmadığı görüldü“ diye konuştu.

Türkiye’ye yardım eli! Dünya’nın her yerinden yardımlar geliyor! Türkiye’ye yardım eli! Dünya’nın her yerinden yardımlar geliyor!

"Türkiye ilaç firmalarının cenneti"

Prof. Dr. Canan Karatay, “Antidepresanlar çok tehlikeli, müthiş bağımlılık yapıyor ve beynin biyolojisini bozuyor ve de intihara teşebbüsler burada oluyor. Antidepresanlar bunu yapıyor, cinayetlerin sebeplerinin altında bunlar var. 5 yaşındaki çocuklara dahi yazılmaya başlandı. Türkiye ilaç firmalarının cenneti. Türkiye’de hekimlik yok ilaç firmaları ne derse onu uyguluyorlar. Onu söylediğim için davam var. Bu yüzden 95 tane davam var” İfadelerini de kullandı.