Suyun insan sağlığı için önemi çok büyüktür. Su, vücudun ihtiyaç duyduğu temel bir besin maddesidir ve vücudun işlevlerinin çoğu için gereklidir. Su, vücut sıvı düzeylerini dengede tutar, metabolik işlemleri destekler, vücut ısısını düzenler ve vücut atıklarını atar. Su ayrıca, besinlerin emilimini ve enerji üretimini arttırır. Su eksikliği, sağlık sorunlarına neden olabilir, özellikle de dehidratasyon, yorgunluk, baş ağrısı, düşük kan basıncı, kabızlık gibi. Günlük su ihtiyacı kişiye göre değişebilir ancak genellikle 8-10 bardak su içilmesi önerilir.

Çocuğunun yanında cinsel içerikli yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme Çocuğunun yanında cinsel içerikli yayın yapan kadın ile ilgili yeni gelişme

Canan Karatay'dan suyun nasıl içilmesi gerektiğine dair önemli açıklama:

"Sağlıklı olmak için suyun yanında vücuda yeterli hayvansal yağ, protein gidecek. O zaman hastalanmıyoruz. Hastalanmış olsak bile yavaş yavaş hastalıklarımızdan kurtuluyoruz. Yeterli miktarda su için ama bu su sağlıklı su olmalı. Sağlıklı su dediğimiz bildiğiniz alınan şişedeki su değil. Nedir o, yüzde 60 ila 80 arasındaki tuzlu su. Bu oran da yaşa göre değişir. Saf su değil, tuzlu su için."