Geçtiğimiz hafta sonu Bursa'da geçekleşen karşılamanın yankıları hala devam ediyor. Karşılaşma esnasında İki takım futbolcuları birbirlerine girerken tribünlerden sahaya yabancı madde yağdı. Ayrıca tribünlerden açılan pankartlar, tansiyonu yükseltti.

Polisin müdahalesiyle son bulan arbedenin ardından çıkan olaylar nedeniyle Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

 Bursaspor tribünlerinde açılan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ve Jitem’in insan kaçırma sembolü olan beyaz toros posterleri ile ilgili açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”Bursa'daki futbol müsabakasında, futbol seyrinin dışındaki görseller kabul edilemez ve spor ile bağdaştırılamaz. Bu görsellerin stada sokulmasında zafiyet gösteren kamu görevlileri ile ilgili soruşturma başlatılmış ve ilgili kamu görevlileri açığa alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek neden Kılıçdaroğlu'nun videosunu beğendi? İşte açıklaması... Mehmet Şimşek neden Kılıçdaroğlu'nun videosunu beğendi? İşte açıklaması...

Olayla ilgili soruşturma devam ederken Bursaspor kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu´na (PFDK) sevk edildi. Bursaspor'un PFDK'ya sevk edilme kararında ise şu ifadelere yer verildi:

''Bursapor Kulübü´nün 05.03.2023 tarihinde oynanan BURSASPOR-AMED SPORTİF FAALİYETLER TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki " çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı´nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı´nın 52. maddesi uyarınca, " merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı´nın 49. maddesi uyarınca ve " talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı´nın 46. maddesi ile 2022-2023 Sezonu TFF 2. Lig Müsabakaları Statüsü´nün 8/12 maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

Bursaspor Kulübü görevlisi AŞKIN DEĞİRMENCİ´nin aynı müsabakadaki "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 07.03.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine,

Bursaspor Kulübü görevlisi AYBARS TÜRKKAN´ın aynı müsabakadaki "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 07.03.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."