AK Parti ile yolları ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkan Erdoğan ve partiye yönelik söylemleriyle gündeme gelen Bülent Arınç, bu kez de Kemal Kılıçdaroğlu'nun ağzıyla konuşarak AK Parti'ye 'Helallik' çağrısı yaptı.

AK Parti'ye yönelik çıkışlarıyla zaman zaman gündeme gelen Bülent Arınç, son açıklamalarıyla Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi. Arınç bu kez dce Kılıçdaroğlu'nun ağzıyla AK Parti'ye 'helalleşme' çağrısı yaptı.

"6'LI MASA BİR KAZANIM"

Kredi kartı yıllık aidatı geri nasıl alınır? e-devlet başvuru ekranı! Kredi kartı yıllık aidatı geri nasıl alınır? e-devlet başvuru ekranı!

Arınç, parti liderlerinin çıkışlarıyla hareketli günler yaşayan 'altılı masa' için "Elbette birbirinden farklı 6 partinin, liderlerinin bir araya gelmesi siyaset açısından kazanım, Türkiye demokrasisi açısından kazanım" ifadelerini kullandı ve "6 partiyi bir araya getirmek anlamlıdır, önemlidir" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA ÖVGÜ AK PARTİ'YE 'HELALLEŞME' ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu'nun adaylığını "Adalet Yürüyüşü’nden bu yana söylemleri ile siyaset yapma pratikleri ve partiyi dönüştürme çabasını ben Türkiye için çok faydalı görüyorum. Bakın bu sadece CHP için değil daha çok Türkiye için faydalı" sözleriyle değerlendiren Arınç, AK Parti'nin helalleşmeye ihtiyacı olduğunu söyleyerek "Artık helalleşelim diyebilmelidir cumhurbaşkanımız. Bu yapılırsa kesinlikle oy vermem diyenler bile oy verir" şeklinde konuştu.