Büfe sahibi cebine bir ürünü atan müşteriden şüphelendi. Bunun üzerine sözlü tartışma büyüdü, büfe sahibi ruhsatsız silahıyla 2 kişiye ateş etti.

Olay, Çarşamba günü saat 19.00 sıralarında Esenyurt Esenkent Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Efe Ş., Ahmet A.’nın işlettiği büfeye gitti. Burada bir süre ürünleri inceleyen Efe Ş., reyondaki bir kutu tütün kağıdını eline aldı. Bir süre kutuyu elinde tutan Efe Ş. daha sonra kutuyu cebine koydu. O sırada Efe Ş.’nin arkadaşı Yiğit K. da büfeye geldi.


Büfe sahibi Ahmet A., 2 kişiden şüphelendi. Taraflar arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüdü. Dışarı çıkan  Efe Ş. ve Yiğit K.’nın arkasından giden Ahmet A., burada da tartışmaya devam etti.  Geri dönen Ahmet A., büfeden ruhsatsız silahını aldı. Daha sonra  Efe Ş. ve Yiğit K.’ya kurşun yağdırdı. İki kişiyi bacaklarından vuran Ahmet A., daha sonra olay yerinden kaçtı.

Putin 'ihanete uğradık' diyerek uyardı: Düşmandan geriye hiçbir şey kalmaz Putin 'ihanete uğradık' diyerek uyardı: Düşmandan geriye hiçbir şey kalmaz

Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırılırken polis Ahmet A.’nın yakalanması için çalışma başlattı. Ahmet A., olayda kullandığı silahla birlikte Başakşehir’de yakalandı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DHA)