Hükümetin geçtiğimiz hafta açıkladığı Orta Vadeli Program sonrası yeni yıl ile birlikte gram altında görülecek zirve yükselişlere dikkat çeken Hatice Kolçak, önemli açıklamalara imza attı.

MEB'de İlçe Müdürü Ataması Yapıldı MEB'de İlçe Müdürü Ataması Yapıldı

''GRAM ALTINDA 2.500 TL'NİN ÜZERİNİ GÖRMEK HAYAL OLMAYACAK''

Gram altın ile ilgili öngörülerini açıklayan piyasa uzmanı Hatice Kolçak, şunları kaydetti:

 "OVP verilerine bakıldığında gram altında 2.500 TL'nin üzerini görmek hayal olmayacak. Hesaplarım 5 yıl sonundaki MTP rakamlarına göre yapılıyor. Gram altının 1.827 TL gibi bir rakam olabileceğini gösteriyor. Bunu 1900 dolar ons üzerinden hesapladım"

"Gelecek yıl dolar 36,80 TL olursa gram altının 2.765 TL'ye ulaşması mümkün olabilecek. Gram altının fiyatı 1670 TL civarında Ons fiyatı 2.000 doları aştığı anda gram altının fiyatının 3.000 TL'yi bulması mümkün olabilecek"

"Küresel piyasalar ve Türkiye ekonomisi değerlendirildiğinde doların günden güne değer kazanması kaçınılmaz olacak"

"Aslında doların burada istikrar kazanması beklenemez. Ayrıca onların enflasyona karşı korunma rolünü de yerine getiremeyeceğini düşünüyorum. Bu nedenle yatırımcıların mutlaka gram altına yönelmesi ve burada daha iyi fiyat artışları umut etmesi mantıklı geliyor."

“Uzman yatırımcılar dolar yerine gram altının daha iyi yükseliş yaşayabileceğine dikkat çekiyor. Ons ve gram altında yeni zirvelere doğru ilerliyoruz. Gram altın kaldığı yerden devam edecek. Uzun vadede 2000 TL'yi görebileceğiz. Bu fiyatlar alım fırsatıdır. Yeniden bu rakamları görmek imkansız olacak. Gram altında pozisyonumu korumayı sürdürüyorum.”