Piyasalarda brent petrol fiyatları dalgalanmaya devam ediyor. Haftayı 100 doların altında kapatarak yeni indirimler için umut vaadeden brent petrol yeniden hareketlendi ve kendisini 100 doların üzerine attı. Hal böyle olunca benzin ve motorinde yeni bir zam dalgasınında önü açılmış oldu. Uzmanlar brent fiyatları bu şekilde devam ederse motorin ve benzine hatrı sayılır miktarda zam geleceğini ifade ediyor.

Brent petrol fiyatlarının 100 doların altına sarkması vatandaşları indirim beklentisi sebebiyle sevindirirken beklenmedik bir gelişme oldu ve brent petrol kendisini yeniden 100 doların üzerine attı. Bu artışla birlikte indirim beklentileri de suya düşmüş oldu. Brent petrolün 100 doları aşmasıyla benzin ve motorinde hatrı sayılır miktarda zam beklentisi de oluşmuş oldu. Uzmanlar Pazartesi gününe kadar brent petrolün 100 doların altına düşmemesi durumunda benzin ve motorine zam gelebileceğini ifade ediyor.

MOTORİN FİYATLARINA ÖNCE İNDİRİM SONRA ZAM!

Motorin (mazot) grubuna 8 Temmuz Cuma günü geçerli olmak üzere 2 lira 10 kuruş indirim geldi. Bu indirim ile beraber motorin litre fiyatı 25 lira'nın altına geriledi.

9 Temmuz Cumartesi günü itibariyle motorin fiyatına 81 kuruş zam yapıldı. Akaryakıt zammının ardından motorin fiyatları yeniden 25 liranın üzerine çıktı.

BENZİN FİYATLARINA İNDİRİM!

İmamoğlu, İstanbul halkını uyardı! Mecbur kalmadıkça araçlarınızla dışarı çıkmayın İmamoğlu, İstanbul halkını uyardı! Mecbur kalmadıkça araçlarınızla dışarı çıkmayın

Brent petrol fiyatının 99 dolara kadar gerilemesiyle birlikte benzin fiyatlarına 1 lira 55 kuruşluk indirim uygulandı. 14 Temmuz günü itibariyle uygulanan son akaryakıt indirimiyle birlikte benzin fiyatları 23 lira seviyelerine geriledi.

LPG FİYATLARINA ZAM!

Piyasalardaki düşüşle beraber benzine indirim gelirken LPG fiyatlarına ise zam geldi. 14 Temuz'dan itibaren geçerli olmak üzere LPG fiyatlarına 30 kuruş zam yapıldı.