Bugünkü köşe yazısında gündeme bomba gibi düşen sözlere yer veren Yılman, 26 Ocak tarihinde 11. kez toplanacak Altılı Masa üyelerinin ilgili toplantıya bir aday ismi ile gitmesinin elzem hale geldiğini, CHP' nin götüreceği ismin çok önceden belli olduğunu, bu ismin de  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ısrar edilmesi durumunda ise masadaki bazı partilerin tavrının belli olduğunu şu sözlerle vurguladı:

Devlet Bahçeli’den adaylık açıklaması! “Erdoğan'ın adaylığı hukukidir, meşrudur.” Devlet Bahçeli’den adaylık açıklaması! “Erdoğan'ın adaylığı hukukidir, meşrudur.”

''Seçime 5 aydan daha az bir zaman kalmışken adayın kim olacağını konuşmamak absürtlük olacağı için 26 Ocak’ta toplanacak masaya artık her liderin bir aday ismi götürmesi mecburiyet. CHP’nin götüreceği isim belli. Kemal Kılıçdaroğlu. Peki, o isim masaya gittikten sonra ne olacak? İyi Parti Lideri Meral Akşener direnç göstermeye devam ederse eğer…Ki; öyle görünüyor…Ya da diğer başka parti liderlerinden herhangi biri.CHP ne yapmalı bu durumda? İşte Bay Kemal, PM’de bu sorunun yanıtını arayacak. Üyelere soracak yani: “Tavrımız ne olmalı arkadaşlar? Rest çekip masadan kalkmalı mıyız? Yoksa istişarelere devam edip ortak aday için şartları zorlamalı mıyız?” Aslında üyelerin ne diyeceği de belli. 'Kalkın Sayın Genel Başkan' diyecekler. Zaten bir kısmı diyor da bunu. Açıktan dillendirmiyor olabilirler ama kapalı kapılar ardında Kemal Bey’in adaylığına karşı çıkılması halinde masadan kalkılmasını ve çoklu adaya yönelinmesi gerektiğini ifade ediyorlar."