Yozgat’ta öğrenci olmaları nedeniyle kız yurdunda kalan 4 arkadaş, aralarından birinin doğum günü olması nedeniyle BİM'den cips satın aldı. Kutlama için hazırlıklara başlayan öğrenciler, aldıkları cips paketini tabağa aktardıklarında cipsin paketinin içinden tabaga düşen fare ölüsünü gördüklerinde dehşete düştüler.

Öğrenciler, yaşadıkları olayı hemen cep telefonu kamerası ile kaydederek, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile Tarım ve Orman Bakanlığı Alo 174 İhbar Hattı'na ilettiler. Daha sonra ise polis merkezine gidip konuyla ilgili şikayette bulundular.

Öğrencilerden Hatice Kına'nın açıklamaları şöyle:

Canan Karatay çay konusunda haklı çıktı: Çayı böyle içerseniz zehirliyor… Canan Karatay çay konusunda haklı çıktı: Çayı böyle içerseniz zehirliyor…

Cips paketinin içinden çıkan fare ölüsünü gördüklerinde çok şaşırdıklarını söyleyen Hatice Kına, “Geçen gün aldığımız cipsin içinden fare ölüsü çıktı. Doğum günü için toplanmıştık arkadaşlarımızla birlikte. Cips paketini tabağa döktüğümüzde fare ile karşılaştık. Şok olduk, arkadaşlarımızın bazıları kustu. İnsan hayatını basitmiş gibi algılıyorlar. Ben bütün yetkililere sesleniyorum, olay soruşturulmalı. Bunları çocuklarımız, ailemiz herkes yiyor ve hastalık sahibi oluyoruz. Pakette hiçbir şekilde delik yoktu, zaten paketi açtığımızda içinden çok şükür yemedik. Tabağa döktük, böyle bir olayla karşılaştık. Biz 4 arkadaşla yurtta kalıyoruz. Arkadaşımızın doğum gününü kutlayacaktık, servis tabağına cipsi döktüğümüzde fareyi gördük ve şok olduk. Bunun için gerekli her yere başvuru yapacağız" dedi.