Tüm dünyayı ve Türkiye'yi daha önce görülmemiş yayılma hızıyla etkisi altına alan Omicron varyatı, hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Bazı ülkeler bu yayılma hızı karşısında ek tedbirler ve yarı kapanma gibi önlemler almış durumda. Bazı ülkeler ise giriş çıkışlarını kapatmakla yetiniyor. Tüm dünyada bunlar olurken ülkemizde de ek tedbirler alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. Tüm bu soruların ışığında bilim kurulu bugün 17:30'da toplanacak. 

EK TEDBİRLER VE UZAKTAN EĞİTİM GÜNDEMDE

Toplantıda ek tedbirlerlerin ele alınmasının yanı sıra sömestr tatilinin uzatılması veya erkene çekilmesi de gündem konusu. Günşük vaka sayısının 75 binlerde seyretmesi endişe verirken, yoğun bakım sayılarının henüz kritik seviyede olmaması biraz olsun iç rahatlatıyor.

EN AZ 3 DOZ AŞI ŞARTI GELEBİLİR

Alınması düşünülen tedbirlerden bir diğeri ise mekanlara girişte en az 3 aşı yaptırmış olma zorunluluğu getirilmesi. Bu uygulamayı daha önce TFF zorunlu hale getirmiş, müsabakalarda en az 3 doz aşı yaptırmayanların alınmayacağını duyurmuştu.

Üniversite öğrencileri dikkat! Birçok üniversitede yasaklandı! Eğitimciler yeni teknolojiyi tartışıyor... Üniversite öğrencileri dikkat! Birçok üniversitede yasaklandı! Eğitimciler yeni teknolojiyi tartışıyor...

Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın canlı yayında açıklama yapması bekleniyor.