ABD Başkanı Joe Biden, St. Patrick Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, Vladimir Putin’i bu kez de 'haydut' ve 'katil bir diktatör' olarak nitelendirdi.

ABD Başkanı Biden, başkent Washington DC'deki Capitol Hill’de St. Patrick Günü etkinliği kapsamında düzenlenen yıllık İrlanda Dostları Öğle Yemeği’nde konuştu.

Bodrum'da kum çuvalında ceset bulunmasıyla ilgili 6 zanlı yakalandı Bodrum'da kum çuvalında ceset bulunmasıyla ilgili 6 zanlı yakalandı

Konuşmasında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i “katil bir diktatör” ve “haydut” olarak nitelendiren Biden, “Artık İrlanda ve Büyük Britanya var. Ukrayna halkına karşı ahlaksız bir savaş yürüten kanlı bir diktatöre, saf bir hayduta karşı birlikte duruyorlar. İrlanda ve ABD birlikte çalışıyor. Şimdi ilk kez güvenlik konseyindeler. İrlanda artık (Birleşmiş Milletler) güvenlik konseyinin bir parçası” dedi.

Xİ İLE GÖRÜŞME

Yarın Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile yapacağı görüşmeye değinen Biden, Xi’nin “söylediği her şeyi hatırladığını” belirterek, “Şaka bir yana 21. yüzyılda demokrasinin sürdürülebileceğine inanmıyor” dedi.

DÜN DE PUTİN İÇİN 'SAVAŞ SUÇLUSU' DEMİŞTİ

Öte yandan Biden dün bir gazeteci tarafından yöneltilen “Gördüklerinizden sonra Putin’e savaş suçlusu demeye hazır mısınız?” sorusuna, “Bence o bir savaş suçlusu” şeklinde cevap vermişti.