ABD Başkanı Joe Biden'ın yanlışlıkla Glasgow'un İngiltere'nin bir parçası olduğunu söylemesi ve kanser olduğunun düşünülmesine sebep olan bir cümle kurmasının ardından Beyaz Saray açıklama yayımladı.

Biden, çarşamba günü iklim değişikliği ile ilgili konuşmasında, ''Bu yüzden ben ve birlikte büyüdüğüm birçok insan kanseriz'' dedi.

Biden 'şimdiki zaman'da konuşsa da Beyaz Saray, ABD Başkanı'nın geçmişte gördüğü cilt kanseri tedavisine atıfta bulunduğunu ifade etti.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Andrew Bates, Biden'ın Başkan olmadan önce melanom dışı, lokalize cilt kanseri için tedavi gördüğünün 2021'de sunduğu sağlık raporunda yer aldığına dikkat çekti.

Bakan Nebati: Enflasyonda düşüşü yıl sonundan itibaren daha net şekilde hissedeceğiz Bakan Nebati: Enflasyonda düşüşü yıl sonundan itibaren daha net şekilde hissedeceğiz

Bazı sosyal medya kullanıcıları, açıklamaya rağmen Biden'ı konuşmasında konudan konuya atlamakla eleştirdi. Biden, iklim değişikliğiyle mücadele adımlarından söz ederken çocukluk evinin yakınlarındaki bir petrol rafinerisinin zarar verici etkisinden söz etmeye başladı.

Biden, aynı konuşmada Glasgow'un İngiltere'nin bir şehri olduğunu söyledikten sonra kendini hemen düzeltti.