Burak SARSILMAZ // KAMUDANHABER

Benzin ve motorinde indirim haberleri hız kesmiyor. Brent petrol fiyatlarının çakılması ve doviz kurlarının da  yatay seyretmesi nedeniyle benzin ve motorinde ucuzlama görülüyor.

Küresel piyasalarda varil fiyatlarının da düşmesinin etkisi ülkemizde de yakından hissedilmeye başlandı. Öyle ki son gelen akaryakıt indiriminin ardından bir indirim haberi de sektör kaynaklarından bugün geldi.

BENZİN VE MOTORİNE NE KADAR İNDİRİM VAR?

Benzinin litre fiyatına cumartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere ve pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde 75 kuruş indirim bekleniyor. Böylece bir çok şehirde uzun süre sonra benzin fiyatları 20 TL'nin altına düşmüş olacak.

Motorin fiyatlarında ise şimdilik bir indirim bilgisi bulunmuyor. Motorin fiyatlarına pazartesi için bir indirim ihtimalinin yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Petrol fiyatları küresel piyasalarda yüzde 10 değer kaybetti. Bu değer kaybının yavaş yavaş Türkiye'de ki pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

İstanbul

Benzin: 18,10 TL
Motorin: 21,10 TL

Ankara

Benzin: 18,30 TL
Motorin: 21,20 TL

İzmir

Evin Fay Hattı Üzerinde Mi? Fay Hattı Sorgulama ve Fay Haritası ekranı Evin Fay Hattı Üzerinde Mi? Fay Hattı Sorgulama ve Fay Haritası ekranı

Benzin: 18,30 TL
Motorin: 21,30 TL