Milyonlarca kişi bekliyor! Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı gündemde! Kurban Bayramı’na çok az bir süre kala, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine’nin masasında bayram tatili de bulunuyor. Gözler Kabine’ye çevirilirken pek çok kişi de Kurban Bayramı tatili ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, Bayram tatili 9 gün olur mu? Bayram tatili birleşti mi? Kabine sonrası bayram tatili belli olur mu? Kurban Bayramı tatili kaç gün 2022? İşte Kabine toplantısının gündemi…

BAYRAM TATİLİ BİRLEŞECEK Mİ?

Kabine bugünb toplanıyor. Kabine Toplantısı milyonları ilgilendiren Kurban Bayramı tatilini görüşecek. Kabinede Kurban Bayramı tatilinin süresi, birleştirilip birleştirilmeyeceği de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla resmi tatil. Bu nedenle "Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?" sorusu gündemde.

Adına kayıtlı tam 14 bin adet telefon hattı olduğunu öğrendi! Adına kayıtlı tam 14 bin adet telefon hattı olduğunu öğrendi!

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2022 yılında Kurban Bayramı'nın 1. günü 9 Temmuz 2022 tarihinde idrak edilecek. 12 Temmuz ise bayramın son günü olacak.


Kurban Bayramı arifesi: 8 Temmuz Cuma

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Bayramın birinci günü cumartesi gününe denk geliyor. Bayram dört gün boyunca devam edecek. Henüz bayram tatilinin uzatıldığı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Kurban Bayramı, 15 Temmuz ile birleştirilirse, bayram tatili hafta sonuna bağlanarak 10 tatil söz konusu olabilir. Ancak, Ramazan Bayramı’nda tatil birleştirilmemişti.