Emeklilerin beklediği müjdeli haber sonunda geldi! Ramazan ayına girdiğimiz bugünlerde AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin 2 bin TL'ye çıkarıldığını duyurdu. Bu haberle birlikte, 15 milyon emeklinin Ramazan ve Kurban bayramlarında alacağı ikramiye miktarı 1100 TL'den 2 bin TL'ye yükselmiş oldu.

TBMM'deki açıklamasında Elitaş, en düşük emekli maaşının da 7 bin 500 TL'ye yükseltildiğini açıkladı. Buna göre, 7 bin 500 TL'nin altında emekli maaşı alan kimse kalmayacak. Bu değişiklikle beraber, en düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL olarak belirlendi ve bu rakam tüm emeklileri kapsayacak.

Muharrem İnce: Şimdilik bütün muhalefeti nerede yanlış yapıyoruz diye kafa yormaya davet ediyorum. Muharrem İnce: Şimdilik bütün muhalefeti nerede yanlış yapıyoruz diye kafa yormaya davet ediyorum.

Emekliler için yapılan bu düzenlemeler, birçok kişi için büyük bir önem taşıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın açıklamaları, emeklilerin Ramazan ayında bir nebze olsun rahatlamasını sağlayacak gibi görünüyor.