14.08.2016, 12:51

Banka personeli mescit istiyor...

"Banka personeli mescit istiyor" başlıklı ikinci yazım olacak. İşim gereği birçok banka personeli ile içli dışlıyımdır. Yaptığım birçok görüşmede (bay/bayan) persone mescit istiyoruz diyorlar...

%99'u Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Her nedendir bilinmez bankalarımızın çoğunda dini vecibelerini yerine getirecek bir yer mevcut değil... Öğle namazı bir şekilde kılındığını düşünürsek, ikindi namazı nasıl kılınacak?.. Bir de bunun kışı var...

Sorun büyük..!

Görüştüğüm bazı banka personeli namazı bazen çok zor şartlarda kıldıklarını ve çoğu kez kılamadıklarını söylüyor. Eve gidince kazasını kılmak zorunda kaldıklarını belirtiyorlar... Bu tür sorunları 21. yüzyılda duyuyor olmak açıkcası insanın içini acıtıyor..!

Bu sorunun varlığından haberdar olmayan yetkililere sesleniyorum! 

Banka personelinin beklentisi mescidi olmayan bankalara mescidin yapılması için adım atılmasıdır. Problem teşkil eden bu meselenin bir an önce çözüme kavuşması en büyük temennim.


Sözün özü;

"Ezan ile kamet arasında yapılan dua reddedilmez."


Vesselam

Hamza KILIÇASLAN
 
Yorumlar (1)
Osman 5 yıl önce
Kesinlikle herkesin ibadet etme hakkına saygı ve imkan sunulmalıdır, sadece bankalarda değil, bir çok alanda eksiklikler var örneğin bir cemevinin ibadethane sayılmamaı %99 müslüman olan bir ülkede nüfüsun büyük bir kısmına yapılan yanlıştır. Hatta sadece kendi dinine saygı gösteren ve saygı bekleyen hristiyanlık gibi ülkenizde sayısı azımsanmayacak kadr yüksek mensubu olan bir dine de saygı duymak gerekir her ne kadr son ilahi din islam olsa bile..
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49