Ticaret Bakanlığı, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun yönetim kurulu başkanı olduğu Panora Alışveriş Merkezi'ne "haksız aidat dağılımı" yaptığı iddiasıyla inceleme başlattı. İddia sahibi, ünlü markalara AVM’de kalmaları için aidat indirimi yapıldığını söyledi.

Daha önce hakkında açılan kira uyarlamasına ilişkin dava ile gündeme gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu kez de yönetim kurulu Başkanı olduğu Panora Alışveriş Merkezi'ne başlatılan inceleme nedeniyle gündeme geldi. AVM'de haksız aidat dağılımı yapıldığı iddiası üzerine Ticaret Bakanlığı, inceleme başlattı.

'FAZLA VE HAKSIZ AİDAT TOPLUYOR'
Cumhuriyet'in haberine göre; AVM’nin restoran katındaki kiracılardan Mustafa Avcı, daha önce açtığı emsal kira davası sürerken bu kez de fazla ve haksız aidat toplandığını iddia ederek Ticaret Bakanlığı’na başvurdu. Nisan ayında dilekçe ile yapılan başvuruya cevap alamayan Avcı, konuyu CİMER’e yazınca Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nden gelen cevapta, “İncelememiz sonrası söz konusu AVM’nin bakanlığımız bünyesindeki inceleme süreci başlatılmış olup tarafınıza ayrıca bilgi verilecektir” denildi.

112 Acil Çağrı Merkezi çalışanı silahlı kavgada öldü 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanı silahlı kavgada öldü


 
'ÜNLÜ MARKALARA İNDİRİM YAPIYOR'
Yasal olarak AVM’lerdeki bütün kiracılardan metrekare büyüklüğüne göre aidat toplanması gerektiğini hatırlatan Avcı, Panora AVM’de ünlü markalara AVM’de kalmaları için aidat indirimi yapıldığını iddia etti. Konu ile ilgili AVM yönetimine ihtar çektiğini ancak cevap alamadığını iddia eden Avcı, “Daha önce müfettişe ifade verdim ve elimdeki bütün kanıtları da sundum. Şu anda Ticaret Bakanlığı inceleme yürütüyor, inceleme sonunda soruşturma açılmasını bekliyoruz” dedi.