İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Esenyurt'ta gerçekleştirilen 'Kalkan Operasyonu'nda 512 kaçak göçmenin yakalandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Valiliği'nin koordinasyonunda İl Emniyet ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Esenyurt ilçesinde kaçak göç ve göçmen kaçakçılarıyla mücadele çalışmaları kapsamında uygulama ve denetimlerin yapıldığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, operasyonun 452 polis ve Göç Başkanlığı ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildiğini ve yabancı uyruklu şahısların yasal kalış durumlarının ve kayıtlı oldukları ilde bulunup bulunmadıklarının kontrol edildiğini belirtti.

Adalet Bakanlığından Mansur Yavaş Hakkında Yeni Karar Talebi Adalet Bakanlığından Mansur Yavaş Hakkında Yeni Karar Talebi

Yakalanan 512 kaçak göçmenden 318'inin kalabalık konutlarda yakalandığını, ve bu göçmenlerin kaçak olduğunu bildikleri halde evlerini kiraya veren 41 ev sahibine para cezası uygulandığını ve evlerin mühürlendiğini açıkladı.

Kaçak göçmenlerin ülkelerine iade edilmesi için işlemlerin başlatıldığını vurgulayan Bakan Yerlikaya, kaçak göçmenler ve göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin her an yakalarında olduklarını ifade etti.