Bakan Yusuf Tekin, öğretmen atamaları hakkında A Haber'de önemli açıklamalar yaptı. Öğretmen atamalarının kesinlikle yapılacağını vurgulayan Bakan Tekin, atamaların önümüzdeki yılın mart ayına kadar tamamlanmış olacağını duyurdu. Konuşmasında Cumhurbaşkanına da bilgi verdiklerini belirten Tekin, atama sayısı ve sürecine dair detayları yakın günlerde paylaşacaklarını ifade etti.

Aydın'da FETÖ Üyesi 8 Kişi Yurt Dışına Kaçmaya Çalışırken Yakalandı Aydın'da FETÖ Üyesi 8 Kişi Yurt Dışına Kaçmaya Çalışırken Yakalandı

Bakan Tekin, aynı zamanda AK Parti'nin Türkiye'deki demokratik siyasal yaşama katkılarına da dikkat çekti. Demokratik siyasal yaşamın konsolide edildiği bir dönemde yaşandığını ve AK Parti'nin bu alandaki çalışmalarının önemine değindi.

Eğitim alanında da açıklamalarda bulunan Tekin, 2002 öncesi Türkiye'deki eğitim şartlarına dikkat çekerek, yapılan altyapı reformları sayesinde derslik başına öğrenci sayısının azaldığını, öğretmen başına düşen öğrenci sayısının düşük olduğunu ve teknolojik altyapının geliştirildiğini belirtti. Ayrıca, yeni dönemde eğitimin içeriğine ve öğretmenlerin yetkinliklerine odaklanacaklarını vurguladı.