Özel sektör çalışanları ne kadar zam alacak? İşte yeni maaşlar... Özel sektör çalışanları ne kadar zam alacak? İşte yeni maaşlar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında ders müfredatında önemli bir değişikliğe gitme kararı aldı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredatın aşırı yoğun olduğunu ve derslerin sadeleştirilmesi gerektiğini duyurdu. Bakan Tekin, müfredat değişikliğinin Kasım ayının sonu veya aralık ayının ortasında yapılacağını açıkladı.

Yapılacak düzenleme kapsamında gereksiz konuların müfredattan çıkarılacağını ve böylece derslerin daha etkili bir şekilde öğretileceğini belirten Bakan Tekin, özellikle ilkokul, ortaokul ve lisede tekrar eden konuların gözden geçirileceğini ve gerektiğinde çıkarılacağını ifade etti. Müfredatın ağırlığına dikkat çeken Bakan Tekin, öğretmenlerin konuları yetiştiremediğini ve bu nedenle müfredatın sadeleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Tekin, yeni derslerin eklenip mevcut derslerin çıkarılabileceğini ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi. Müfredat değişikliklerinin ayrıntılarının aralık ortasında bir toplantıyla açıklanacağını ifade etti.