Sandığa gitmeye 3 gün kala Cumhurbaşkanlığı yarışından çekilen Muharrem İnce, Ankara'yı salladı.

Pek çok siyasi isimden konuya ilişkin peş peşe açıklama geldi. Son açıklama Bakan Süleyman Soylu'dan geldi. 

Katıldığı televizyon programında Muharrem İnce'ye bir itibar suikastı gerçekleştirildiğini söyleyen Bakan Soylu, diğer ülkelerin 14 Mayıs seçimlerine gözle görülür şekilde müdahale ettiğini söyledi.

Yaz tatilinde öğrencilere altın değerinde öneriler: Verimli ve eğlenceli bir tatil için ipuçları! Yaz tatilinde öğrencilere altın değerinde öneriler: Verimli ve eğlenceli bir tatil için ipuçları!

14 Mayıs seçimleri için İnce'ye bir saldırı gerçekleştirildiğini söyleyen Bakan Soylu, saldırının dışarıdan geldiğini ve kim tarafından yapıldığının açık olduğunu belirtti:

"Böyle bir önemli yarışta karşı karşıya kaldığımız durum çok iyi tartışılmalıdır. Bu bir eski Türkiye manzarasıdır. Eski Türkiye'de de vardı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına gelmesi rahmetli Deniz Baykal'ın kaseti sonucunda oldu.

ABD ve uluslararası sistem başından beri bu seçime müdahale ediyor. Her adayın çeşitli sebeplerle aldığı oylar vardır. Diğer oylarda protesto, kararsız ve sandığa gitmeyeceklerin oyları vardır. Burada esas olan şudur; FETÖ halen devrededir. Geçmişte elde ettiği depo kayıtlarıyla devrededir. Bu operasyonu bu millet görüyor.

Hatırlarsanız, Kılıçdaroğlu 17-25 döneminde eline kasetleri alıp gerçeği ifade ediyor diyordu. Kendisinin bir evhamı var. Kendisine bir koruma kalkanı oluşturuyor. Bizim böyle bir bilgimiz yok, kendisinin bize ulaştırdığı korkusu da yok. O dönem nasıl bir yalan ortaya koyduysa bugün kendisi çıkıp kumpas diyor. İnce'ye de kendi sofrasına beklediğini açıkladı. Dünyada siyasetin bu kadar aşalandığı, siyasetin kirletildiği bir dönem her halde az yaşanmıştır.

Arada 4,5-5 puanlık fark var. Kimin bu seçime karıştığı, kimin etkilemeye çalıştığını uçan kuşlar da biliyor. Bu seçimde Muharrem İnce bir saldırıya uğramış. Saldırı dışarıdan gelmiş, kim tarafından yapıldığı bellidir. Fail bellidir, fail FETÖ ve ABD'dir."