İçişleri Bakanı Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun tutuklanan şarkıcı Gülşen için hakim ve savcılara yaptığı tehditkar çağrıya tepki gösterdi. Soylu, "Yamakları üzerinden hepimize salya sümük "Yargılanacaksınız." tehdidi..." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter adresinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Bakan Soylu, "Kılıçdaroğlu’nun "helalleşme" foyası, samimiyetsizliği, son 24 saatte tekrar zirve oldu. Milyonlarca imam hatipliye hakarete, tahkir, aşağılama ve kutuplaştırmaya ses çıkarma; Valileri, savcıları, hakimleri tehdit et… Kılıçdaroğlu, aylardır sivil itaatsizlik çağrısı yapıyor. Yamakları üzerinden hepimize salya sümük "Yargılanacaksınız." tehdidi... Derdi, seçim ve demokrasi değil. Derdi, kaos ve anarşizm. 27 Mayıs ruhu hortlayan ve ötekisini böcek gören zihniyet. Eski Türkiye’de CHP, muhalefette idi ama vesayet ile iktidarda gibi idi. Tüm değerlerimizi aşındırma, Demokrasiyi ve hukuku etkisiz kılma, Herkeste güvensizlik oluşturma, Toplumu kutuplaştırma ve bölme. Kılıçdaroğlu’nun tek derdi: Yeni vesayet Eski Türkiye. Ellerine verilen ABD-FETÖ reçetesi uygulanıyor. Kılıçdaroğlu, şunu biliyor: Yeni vesayet Eski Türkiye Projesini ABD'siz uygulayamaz. 27 Mayıs 1960 12 Eylül 1980 28 Şubat 1997 15 Temmuz 2016... Hep aynı aktörler." dedi.


KILIÇDAROĞLU TWİTTER'DAN TEHDİT ETMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şarkıcı Gülşen'in tutuklanmasının ardından sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, hakim ve savcılara şarkıcı Gülşen'i serbest bırakmaları için tehditkar bir çağrıda bulunmuştu. 

İşte Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları:

Farklı hayat tarzlarına sahip gençlerin arasında uzun bir zamandır barış rüzgarları esmektedir. Amacını aşmış bir şakayı alıp, gençlerimizi birbirine düşürmektir hedef. Biraz daha iktidarda kalmak için, daha çok çalmak ve çırpmak için.

Gençlere sesleniyorum, bu adaletsiz düzenin sonu geliyor. Sizleri kışkırtarak ve bölerek bu ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Önümüzdeki seçimde sizler büyük bir rol oynayacaksınız. Bir olmak, kışkırtmalara karşı birbirinize kenetlenmek sizin elinizde.

Anayasa Mahkemesine Yeni Üye Seçildi Anayasa Mahkemesine Yeni Üye Seçildi

Ey vatan kurtaran savcı ve hakim, "Çürükler, adiler, s**tükler, cibilliyetsizler..." bunlar kimin laflarıdır? Bunları bu aziz millete kim söyledi? Hukuka, adalete ihanet etmeyin; sanatçıyı hemen serbest bırakın!