Kürekle kafasına vurarak öldürdüğü iddia edilen adam hakkında istenen ceza belli oldu! Kürekle kafasına vurarak öldürdüğü iddia edilen adam hakkında istenen ceza belli oldu!

Bakan Nebati, zincir marketlerin sabit fiyat uygulaması ve binlerce üründe indirime gitmesi üzerine sözkonusu uygulamayı memnuniyetle karşıladıklarını ve tüm işletmelerin benzer uygulamayı hayat geçirmesi çağrısı yaptı.

Bakan Nebati'nin açıklamalarından öne çıkan detaylar:

 "Dünyada resesyon kaygıları başladı, Türkiye pozitif ayrışıyor. 2022 yılında tüm ülke ekonomileri gibi biz de yüksek enflasyon sorunu ile karşılaştık, ancak çok şükür attığımız adımlar meyvelerini vermeye başladı" 

''Buradan da gerek ulusal gerekse yerel marketlere fiyatların belli bir süre artırılmaması veya sabitlenmesi noktasında çağrıda bulunuyorum. Biz her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Bu çağrıya karşılık verenler de oldu.''

''Çok sayıda üründe indirimlere giden işletmelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Tüm işletmelerimize benzer uygulamaları hayata geçirmeleri için de çağrıda bulunuyorum" 

 "Tüm işletmeler benzer uygulamayı hayata geçirsin, sizler de gelin elinizi taşın altına koyun. Enflasyon OVP tahminlerinin altında, hızlı düşüşün devam edeceğini hep birlikte göreceğiz"