Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenler ve öğrenciler her dönem bir kez olmak üzere yılda iki kez ara tatil yapıyordu. Eski Bakan Ziya Selçuk döneminde hayata geçirilen ara tatil uygulaması hala uygulanmaya devam ediyor. 

Meteoroloji'den haftanın ilk günü için kuvvetli yağış uyarısı! MGM 5 Haziran Türkiye Geneli Hava Durumu Tahmini Meteoroloji'den haftanın ilk günü için kuvvetli yağış uyarısı! MGM 5 Haziran Türkiye Geneli Hava Durumu Tahmini

Ara tatil sürecinde öğretmenlerin hizmetiçi bazı eğitim ve seminerler almak maksadıyla okula gelmesi zorunlu tutuluyordu. Bu durumu angarya olarak gören öğretmen camiasını sevindiren haber Bakan Özer’den geldi. 

ÖZER'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamaya göre 2022-2023 Eğitim öğretim yılının ikinci döneminde ara tatil 17-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Bu süreçte öğretmenlerin okula gelmesi zorunluluğu olmayacak. 

Gerekli hizmetiçi eğitim videolarını online olarak ÖBA sistemi üzerinden izlemesi istenen öğretmeler ders ücretlerini de alabilecek.