Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya'da cuma hutbesinde eylem yapan doktorlar ve sağlık hizmetlerine ilişkin açıklama yapan imam Ahmet Gür'e sert tepki gösterdi. Bakan Koca, 'Hastalıklı "Ama" sözünün yanınızda söylenmesine asla izin vermeyin' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya'da cuma hutbesinde sağlık çalışanlarıyla ilgili konuşan imama tepki göstererek, "Ama doktorlar da şiddeti hak ediyor" düşüncesi insanca bir düşünce değildir. Telaffuzu şiddet suçudur. Daha ötesi suçlunun yıllarına mal olabilir. Sorumlu vatandaşlar olarak bu hastalıklı "Ama" sözünün yanınızda söylenmesine bile asla izin vermeyin. Doktorlar SAYGIYI hak ediyor." dedi.

BALCALI HASTANESİNDE YAŞANANLARI AÇIKLADI

Bakan Koca yine tweettir üzerinden yağmış olduğu açıklamada, Balcalı hastanesinde yaşananlara da değindi. İşte Fahrettin Koca'nın o ifadeleri; Olay yerinden haber veriyor edasındaki hesap SAHTE. Emniyetimiz kendisini Takibe Aldı. Bu gibiler çok ve şiddet olaylarının dozunu "az" buluyorlar. Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesinde dün yaşananları detayıyla biliyoruz. Mücadelemiz hem şiddetle hem art niyetle.

iPhone 14 Kullanıcılarından İlk Şikayetler Gelmeye Başladı iPhone 14 Kullanıcılarından İlk Şikayetler Gelmeye Başladı

KONYA'DA NE OLMUŞTU?

Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi Kayalar Cami'nde, bugün Cuma hutbesinde, Konya Şehir Hastanesi'nde silahlı saldırı sonucu katledilen Doktor Ekrem Karakaya'nın ölümünün ardından doktorların tüm yurtta iş bırakmasına tepki göstererek, "Bugün arife günü. Bir doktor öldürüldü diyerek, devletin, milletin aleyhine, hastanelerin hiçbir tanesi görev yapmadı. Günlük iğne, serum, tedavi olacak adam var. Bu kadar fırsatçılığa da gerek yok. Yani bu neyi getirir, doktorların daha fazla öldürülmesini getirir. Bu bir tahriktir ya! Geçen hafta kadın cinayetlerini anlatmadım mı? Televizyonda göstere göstere kadın cinayetlerini çoğalttık. Bu neyi getirir? Sen gittin hastaneden boş döndün, iğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Doktor da dedi ki 'Sen git grevdeyiz.' Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim. Kimse istemez bir doktorun ölmesini, polis, askerimizin şehit olmasını. Ama devlette devamlılık esası var. Şimdi ben şurada kalp krizi geçirsem bu kadar millet cuma namazı kılmayacak mı? Beni de kaldırır şu kenara koyarlar, cuma namazını kılarlar, ambulans gelip alır götürür. Bu kadar basit. Devlette devamlılık esastır" ifadelerini kullanmıştı.