Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığının 2023 senesi bütçesine yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kuruluna hitap etti.

"Kıymetli vekillerim, sağlığımız için derin bir nefes alalım. Çünkü konu 85 milyon vatandaşımızın sağlığını ilgilendiriyor."

Sözleriyle konuşmasına başlayan Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı'na yönelik konuşan bütün milletvekillerinin isimlerini sayarak, 'özgün ve yapıcı eleştirilere minnettarım' ifadelerini kullandı ve şükranlarını iletti.

Barajlarımızda tehlike çanları çalıyor: Kar yağışları kuraklık tehlikesini ortadan kaldıracak mı? Barajlarımızda tehlike çanları çalıyor: Kar yağışları kuraklık tehlikesini ortadan kaldıracak mı?


Kimse Önlüğümüze Leke Süremez

Sağlık Bakanı olarak tek gündemlerinin sağlık olduğunu dile getiren Bakan Koca;

“Hepiniz takdir edersiniz ki sağlık, politik güncel konulara malzeme edilemeyecek kadar hassas ve hepimizin selameti için gereklidir. Bakanlığımızın bütün faaliyetlerini yürütürken beyaz önlüğü üzerimde hissederek hareket ediyorum.” dedi.


Kasten Hata İşlemedik

'Beyaz reform' aracılığı ile sağlık personellerinin özlük haklarını çok daha iyileştirdiklerini ve düzenleme yaptıklarını dile getiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;

“Zamanımıza damgasını vurması beklenen problem nihayetinde çözülmüştür. Son 5 yıl içerisindeki 2 büyük başarıdan biri de budur. Bu başarı ile Hekim istiğfarları olan sayıların dahi altına indi”

İfadelerini kullandı.

Hataları olduğunu itiraf eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hatasız iş yapmak ile hiç iş yapmamak adeta özdeşleşmiş bir hale dönüşmüştür. Hatamız da var eksikliklerimiz de var, kusurlarımız da var. Fakat sizi temin ederim ki kasten işlediğimiz hatalarımız yoktur. Tek kastımız ise hayırlı hizmetler icra etmektir. Bu sebep doğrultusunda şimdiye kadar olduğu gibi bütün yapıcı eleştiriyi kabul ediyor ve kulağımızı her sözü açıyoruz. dedi.