Yaşanan olaydan sonra şikayette bulunan yakınları savcılığa suç duyurusunda bulundu.Yapılan şikayet üzerine İl Sağlık Müdürlüğü özel hastaneyle ilgili soruşturma başlattı.

AK Parti'den Erdoğan'ın 3. kez adaylığı hakkında açıklama: Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir AK Parti'den Erdoğan'ın 3. kez adaylığı hakkında açıklama: Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir

Mağdurun ablası Songül Yıldırım, gazetecilere, ameliyat sonrası kardeşinde kanama olduğunu söyledi ve şu açıklamaları yaptı :

"Daha sonra eve geldik ama kardeşim yine kanama geçirdi. Hemen ambulansı ve kardeşimin doktorunu aradık. Doktoru, ambulans doktoruna kendisinin yanına getirmelerini söyledi. Onlar kabul etmedi ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürdük.

Biz gittikten sonra doktoru geldi ve kendi hastanesine götürmek istedi. Doktoru, kardeşimi ikna ederek kendi arabasıyla özel hastaneye götürdü. Biz de o hastaneye gittik. Yukarı çıkarmış, bir süre sonra yanımıza gelerek 'hastayı kaybettik' dedi. Biz neye uğradığımızı şaşırdık.

Doktor ölüm haberini verdikten sonra ortadan kaybolduğunu söyleyen anla hala göremediklerini söyledi.