Geçtiğimiz gün partisinin TBMM'deki Grup Toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, Kahramanmaraş merkezli depreminin yaralarının sarılması için sahada aktif olarak çalışan Ahbap ve Babala platformlarını akbabaya benzetmiş, bu platformların varlığının devletin varlığına gölge düşürdüğünü söylemişti.

O ilin Milli Eğitim Müdürü görevinden ayrıldı O ilin Milli Eğitim Müdürü görevinden ayrıldı

Devlet Bahçeli'nin Grup Toplantısı'nda söylediklerinin tamamı şu şekilde:

"Devleti bir kenara itip, ahbap çavuş ilişkileriyle yardım toplanması, bu kapsamda paralel bir hat kurulması devletin inandırıcılığını bir nevi gölgelemektir, bizim nazarımızda da itibar edilmemesi gereken bir yanlıştır. Devletin yapamadığı, yatıştıramadığı ve yetişemediği ne vardır da AHBAP'çılar ve Babala'cılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır? Bu sahtekarların televizyonlarda artık yer almaması lazımdır. Devleti acz içinde gösterircesine sosyal medyaya üşüşenler bindikleri dalı kestiklerini ne zaman anlayacaklardır? Böylesi bir muhterislik kimin harcı, kimin haddidir?"

Babala platformunun kurucusu Oğuzhan Uğur, MHP liderine kendileri hakkında yanlış bilgi verildiğine dikkat çekerek şu açıklamalarda bulundu:

 "Bahçeli’nin açıklamasıyla biraz irkildik. Kendisinin yanlış bilgilendirildiği kanaatindeyim. Konunun örgütlü kötülük olduğunun farkındayız. Bunlarla uğraşacağıma belki iki tane tır koordine edecektim"

"İlk dakikadan itibaren birçok insanın hayatına dokunduğumuz için, sosyal medyada halk 'Ulan Oğuzhan Uğur, ulan Haluk Levent size helal olsun, devlet sizin gibi çalışmıyor' dedikleri için… Bizim ismimiz ön plana çıkıp yetkililer eleştirilince, yaptığımız yardımların ne kadar büyük olduğunu görmemek için öyle başlıklar koydular ki, bizi yıpratırlarsa bir tek yardım yapan kendileri kalacaktı. Çünkü bizden başka yardım yapan yok."